Career – choice or stereotype? Are Baltics looking for new people?

JAGA:


Kolmes Balti riigis on suur puudus töökätest. Samas on hulk inimesi, kes võiks eri töid teha, aga ei tee, sest nad takerduvad piiravatesse eelarvamusesse ehk stereotüüpidesse. Näiteks et naised olgu lastega kodus või vähemalt ärgu piloodiks küll tikkuga, mitte-eestlased (lätlased, leedulased) ka ei sobi, siis ei kõlba veel puudega inimesed või liiga noored või liiga vanad jne. See avaldub ka statistilises palgalõhes. Millised on lahendused?

Arutelu keel: Inglise
Arutelu juht: Liisa Pakosta, Estonian Gender Equality and Equal Treatment Commissioner
Osalejad: Kätlin Kuldmaa, Estonian UN Youth Delegate Fredrik Nilzen, Head of Swedbank Group sustainability Mari-Ann Lumeste, Councellor to the Estonian Equality Commissioner Deepak Ahluwalia, Nordica Deputy Sales director Toomas Kruusimägi, Head of School and President of Estonian School Heads Association
Korraldaja: Soolise võrdõiguslikkuse ja võrdse kohtlemise volinik

Arutelu leidis aset 10. augustil 2018 Paides.

Vabas õhus tehtud salvestusele lisavad värvi tuule puhumine, lehtede kahin ja vihma krabin. 🙂

Veel

Arvamusfestival
Arvamusfestivalhttps://arvamusfestival.ee/
Arvamusfestival toimub iga aasta augusti teisel nädalavahetusel Paides. Tegemist on ärksate ja aktiivsete inimeste kohtumispaiga ja mõttevahetuskohaga Eesti ühiskonnale ja inimestele olulistel teemadel. Festivali eesmärk on tuua kokku erinevaid vaatenurki ja ideid, et arutelude tulemusel sünniks uusi teadmisi, alguse saaksid uued ühiskonna jaoks kasulikud ettevõtmised ning areneks arutelukultuur Eestis.

Hiljutised