Jätkusuutlik ja roheline: külastajate kasvavate vajadustega kerkib ka keskuste vastutuskoorem

JAGA:


Saates “Jätkusuutlik ja roheline” on fookuses kaubanduskeskuse roll ümbritseva looduse ja kogukonna suhtes. Kaubanduskeskuse kasvavast olulisusest külastajaile ja selle kestlikust majandamisest räägib lähemalt Ülemiste keskuse turunduse ja vastutustundliku ettevõtluse valdkonnajuht Tiia Nõmm.

Ülemiste keskus alustas jätkusuutlike teemadega süsteemsemat tegutsemist Nõmme sõnul neli aastat tagasi, kui kaasati kestlikkuse strateegia loomisse ka konsultatsioonifirma. „Harisime kogu meeskonnaga end strateegia loomise käigus. Alguses tundus kõik väga teoreetiline, aga sammukeste kaupa koos edasi minnes saadki aru, kuidas seda kõike praktikasse rakendada ja teha seda süstemaatiliselt,“ räägib Nõmm.

Millises suunas areneda ja milliseid uusi projekte ette võtta, aitab keskusel jätkusuutlikkuse strateegiale tuginemine. Ülemiste keskuse viis fookusteemat on Tiia Nõmme sõnul turvalisus ja ohutus, eetiline ja kaasav juhtimine, negatiivsete keskkonnamõjude vähendamine, võrdsed võimalused ja ligipääsetavus, tervis ja heaolu. Nii on ühe näitena aidanud süsinikuheidet kahandada roheasfalti kasutamine koostöös Fibenoliga.

Eraldi tuleb teemaks Ülemiste erakordselt suur katusepind, millega on mitmesuguseid plaane tehtud, kuid kus täna pesitseb kümme mesilasperet ja on tööd alustanud esimesed päikesepaneelid.

Saates tuleb lisaks juttu Ülemiste keskuse valmistumisest Rail Balticu terminali avamiseks ning tervise edendamisest meeleoluka Ööjooksuga. Saadet juhib Esme Kassak.

Fotol Tiia Nõmm. Foto: Äripäev

Veel

Äripäeva raadio
Äripäeva raadiohttps://www.aripaev.ee/raadio
Eesti juhtiva majanduslehe raadio, kus teemaks päevakajalised majandus- ja poliitikateemad ning praktilised soovitused nii isikliku, ettevõtte edu kui rikkuse kasvatamiseks.

Populaarsed

Hiljutised