31.05.22 Eetris On Ehitusuudised. Teede ehitaja: maanteede remondivõlga hakkab tundma iga liikleja

JAGA:


Kui teede remondivõlga Eestis ei likvideerita, hakkab teede lagunemist tundma iga liikleja, kinnitab saates Eetris on ehitusuudised tuntud teede-ehitaja, Verstoni juht Veiko Veskimäe.
Saates räägime Transpordiameti ja Taristuehituse Liidu vahelistest pingelistest läbirääkimistest olukorras, kus hinnatõusu tõttu on edasi lükatud ligi 50 tee-objekti ehitus ning Transpordiameti kompensatsioon töös olevatel objektidel kompenseerib ehitajatele vaid 20-30% sõja tõttu toimunud hinnatõusust.
Kuigi Veiko Veskimäe usub, et suurem hinnatõus materjalide osas on praeguseks oma lae saavutanud ning tulevikku vaatab ta mõõdukalt optimistlikult, on riigi positsioon teede ehitajate suunas siiski segane, kuna näha pole pikka plaani. Vekimäe hinnangul tõmbub transpordiehituse sektor ilmselt mingis mahus kokku, aga ühiskondlikult on vaja, et ta hoopis laieneks, sest teede remondi- ja arendusvõlg süveneb pidevalt ning on praeguseks jõudnud riigis 4 miljardi euroni.
Saates räägime Veskimäega veel teede-ehitamise spetsiifikast, teede ehitamise nõuetest ning ka tulevikunägemustest – millised lahendused võiksid olla tulevikus igapäevased nii teede-ehituses kui ka nende kasutamises.
Lisaks räägime ka tööst kogukondades, jalgpallist ning regionaalpoliitikast. Saatejuht on Lauri Leet. Fotol on Veiko Veskimäe, foto autoriks Andras Kralla.

Veel

Äripäeva raadio
Äripäeva raadiohttps://www.aripaev.ee/raadio
Eesti juhtiva majanduslehe raadio, kus teemaks päevakajalised majandus- ja poliitikateemad ning praktilised soovitused nii isikliku, ettevõtte edu kui rikkuse kasvatamiseks.

Hiljutised