29.09.23 ELi andmereeglite ülevõtmisel on oht, et Eestis keeratakse sellele vinti peale

JAGA:


Miks tasub täna endiselt GDPR-ist rääkida? Kes peavad uute arengute osas eriti tähelepanelikud olema? Kuidas on omavahel seotud isikuandmed, tehisintellekt ja innovaatilised lahendused? 

Nendele ja mitmetele teistele küsimustele aitab „Soraineni sageduse“ sisuturunduslikus saates vastuseid otsida Soraineni andmekaitse õigusvaldkonna juht Eestis Mihkel Miidla. Saadet juhivad Soraineni Eesti kontori juhtivpartner Kaupo Lepasepp  ja Soraineni advokaat Mario Sõrm.

Kõigile tuttav GDPR on juba mõnda aega meid saatnud, kuid nagu nimigi ütleb, on tegemist üldmäärusega. Euroopa andmestrateegia tulemusena saame juurde mitmeid õigusakte, mis reguleerivad andmeid laiemalt, mitte piirdudes vaid isikuandmetega. Mihkel Miidla usub, et andmetega seonduv õigusmaastik mitte ei liigu selginemise suunas, vaid läheb veelgi keerulisemaks ja fragmenteeritumaks. Samas on lootust, et tekib uusi võimalusi innovatsiooniks ja andmemajanduse kasvuks.

Fotol Mario Sõrm, Mihkel Miidla ja Kaupo Lepasepp.
Foto: Andres Laanem.

Veel

Äripäeva raadio
Äripäeva raadiohttps://www.aripaev.ee/raadio
Eesti juhtiva majanduslehe raadio, kus teemaks päevakajalised majandus- ja poliitikateemad ning praktilised soovitused nii isikliku, ettevõtte edu kui rikkuse kasvatamiseks.

Hiljutised