26.05.22 Tark elukeskkond: Renessansi-inimesed teevad comebacki

JAGA:


Otsime vastust küsimusele, kuidas suurendada rohe- ja digipöördeks vajalike inseneride arvu.

Põhjusel, et spetsialiste ei ole võimalik lõputult üle osta ja nende palka ei saa samuti lõpmatuseni tõsta, tuleb neid juurde õpetada. Räägime saates sellest, kuidas tekitada juba esimeses kooliastmes õpilastes huvi loodusteaduste ja inseneeria vastu. Mitme kohaliku haridusalgatuse hüpoteesi kohaselt võiks varakult tärganud huvi tehnoloogia ja loodusteaduste vastu kulmineeruda uue põlvkonna inseneride pealekasvuga.
Juttu tuleb hoiakute muutmistest ühiskonnas, probleemidest haridussüsteemis ning sellest, mida on vaja õpilastes huvi tekitamiseks. Samuti räägitakse, milliste oskustega töötajad on tööturul enim hinnas. Enda inseneriks kujunemise kogemust jagab ABB komplektalajaamade müügijuht Euroopas Enn Karin (vasakul) ja Eesti haridusidufirma Praktikal kaasasutaja ja füüsikaõpetaja Oleg Shvaikovsky (paremal). Saadet juhib Gregor Alaküla. Foto autor: Gregor Alaküla.

Veel

Äripäeva raadio
Äripäeva raadiohttps://www.aripaev.ee/raadio
Eesti juhtiva majanduslehe raadio, kus teemaks päevakajalised majandus- ja poliitikateemad ning praktilised soovitused nii isikliku, ettevõtte edu kui rikkuse kasvatamiseks.

Hiljutised