18.07.22 Uus Maa Kinnisvarasaade: välismaalased panevad Pärnus kortereid müüki

JAGA:


Paanikat ja põgenemist pole, ent vaikselt on soomlased ja rootslased Pärnus järjest enam oma kortereid müüki panemas, kinnitab Uus Maa Pärnu Kuninga büroo juhatuse liige Feliks Krapp.

Pärnu ja Tartu kinnisvaraturu olukorrast kõnelevas „Uus Maa kinnisvarasaates“ saates toob Krapp välja, et kohalike jaoks ei kipu Pärnu korterite hinnaklass olema jõukohane, seega on välismaalaste müüki jõudnud korterite ostjateks järjest enam Tallinnast tulev jõukam klientuur.

Saates uurime, kas sarnane protsess toimub ka Tartus ning küsime ka üldiselt, kas kinnisvaraturg on muutunud võimaliku majanduslanguse ootuses ettevaatlikumaks. Räägime ka Pärnu ja Tartu hetke hinnatasemetest ning selgitame, miks on teatud uusarendused Pärnus müügil eriti kalli hinnaga, ulatudes kuni 7500 euroni ruutmeetri eest. Lisaks räägime ka üürituru olukorrast teeme selgeks kui kiiresti leiab neis linnades turult elamisväärse paaritoalise üürikorteri.

Lisaks Feliks Krappile on saates külas Uus Maa Tartu juhatuse liige Kristi Tobreluts, saatejuht on Lauri Leet. Fotol on Pärnus asuv kortermaja, autoriks on Andras Kralla.

Veel

Äripäeva raadio
Äripäeva raadiohttps://www.aripaev.ee/raadio
Eesti juhtiva majanduslehe raadio, kus teemaks päevakajalised majandus- ja poliitikateemad ning praktilised soovitused nii isikliku, ettevõtte edu kui rikkuse kasvatamiseks.

Hiljutised