18.05.22 Ärikliendid roolis: kaubad otsivad uusi kanaleid, näiteks metalli on hakanud tulema Türgist

JAGA:


Pärast Venemaa turu ära kadumist on Muugal tegutseva HHLA sadama telefonid punased: erinevaid päringuid tehakse rohkem kui kunagi varem ning nii mõnigi uutest kaubakanalitest on juba ka töös. „Näiteks on hakanud meritsi Eestisse liikuma Türgi metalli,“ tunnistas HHLA TK Estonia juhatuse esimees Riia Sillave.
Kaubakanalitega on ikka nii, et kui mingi kanal sulgub, hakkab kaup kohe otsima uusi, tõdes HHLA TK Estonia juhatuse esimees Riia Sillave saates „Ärikliendid roolis“. Erinevaid päringuid on sadam saanud viimasel ajal rohkem kui kunagi varem ning kui palju on räägitud Kasahstani teravilja võimalikust liikumisest läbi Muuga sadama, siis märksa käegakatsutavam on metalli liikumine Eestisse Türgist.
Samuti palju räägitud Ukraina teravilja Muugale jõudmise osas ei ole Sillave nii optimistlik, sest tänane eeldus on see, et läbi Valgevene seda vedada ei saa ja kui kaup on juba Poola laiusega raudteele ümber tõstetud, oleks ebaloogiline, et seda hakatakse tagasi meie rööpmelaiusele tõstma.
Küll aga oleks Merevaigurongi käivitamiseks parim hetk üleüldse, sest ka Soome otsib uusi tarneviisi Euroopasse ja Sillave usub, et see juhtub juba lähiajal. Millised on sadamaäri hetkeseis pea kolm kuud pärast sõja algust Ukrainas ja millised on selle tulevikuväljavaated, saates pikemalt lahataksegi.
Saatejuht on Logistikauudised.ee teemaveebi juht Tõnu Tramm, saadet toetab Neste Eesti.

Pildil Riia Sillave. Foto: HHLA TK Estonia

Veel

Äripäeva raadio
Äripäeva raadiohttps://www.aripaev.ee/raadio
Eesti juhtiva majanduslehe raadio, kus teemaks päevakajalised majandus- ja poliitikateemad ning praktilised soovitused nii isikliku, ettevõtte edu kui rikkuse kasvatamiseks.

Hiljutised