14.04.21 Triniti eetris: enne läheb jumala päike looja, kui selliste vaidlustega lõpule jõuab

JAGA:


Saates „Triniti eetris“ räägime alapakkumustest riigihangetes ja vaatleme seda teemat möödunud aasta lõpus avaldatud riigikohtu lahendi näitel.

Vastuse saavad küsimused: Millal tuleb alapakkumus riigihankel tagasi lükata? Millistel juhtudel võib riigihankel alla omahinna pakkumusi teha? Kuidas tuvastada, kas alla omahinna pakkumus kahjustab konkurentsi? Kuidas tuvastada, kas pakkuja on turgu valitsevas seisundis? Milline on turgu valitsevas seisundis oleva ettevõtja hinnakujunduse vabadus riigihangetel ja väljaspool seda?

Neil teemadel arutlevad külalised Triniti advokaadibüroost: vandeadvokaat ning riigihanke- ja konkurentsiõiguse spetsialist Sandor Elias (pildil paremal) ja tema kolleeg, vandeadvokaat ning konkurentsiõiguse spetsialist Tanel Kalaus (pildil vasakul). Külalised leidsid, et kokkuvõttes lähendab riigikohtu lahend riigihangete ja eraturu loogikat ning on riigihankemaastiku tulevikku kujundava tähendusega. Saadet juhib Gregor Alaküla.

Veel

Äripäeva raadio
Äripäeva raadiohttps://www.aripaev.ee/raadio
Eesti juhtiva majanduslehe raadio, kus teemaks päevakajalised majandus- ja poliitikateemad ning praktilised soovitused nii isikliku, ettevõtte edu kui rikkuse kasvatamiseks.

Hiljutised