09.09.21 Särtsakas tulevik: Tartus on erasektor rohepöördega maha jäänud

JAGA:


Saate “Särtsakas tulevik” teemaks on rahvusvaheline koostööprojekt SmartenCity ning selle käigus tehtud uuendused Tartus energiatõhususe kasvatamiseks ja taastuvenergia suuremaks kasutamiseks. Seda, miks Tartus läbi viidud uuendustest on hoonete renoveerimise kõrval rohkem tuntust kogunud kaugjahutus, rattaringlus ja gaasibussid, selgitab Tartu linnamajanduse osakonna välisprojektide juht Jaanus Tamm. Saates selgub, et Tartus vajab erasektor rohepöörde osas lisatõuget ning seega räägime saates ka, milliste projektide abil on võimalik rohepööret ettevõtetes läbi viia.

Kuna eelarveliselt moodustub suurim osa SmartenCity tegevustest 18 hoone energiasäästlikumaks renoveerimine, võtame käsitluse alla ka selle teema ja küsime, kuidas need renoveerimistööd õnnestusid ning mida näitavad renoveeritud hoonete tarbimisandmed. Peatume ka küsimusel, kuidas kaasaegses hoones nii elada ja toimetada, et ka oma igapäevaeluga energiasäästule kaasa aidata.

Lisaks Jaanus Tammele on saateosalisteks Tartu Energiaagentuuri energeetikaekspert Ülo Kask ning diplomeeritud ehitusinsener Kalle Virkus. Saadet juhib Lauri Leet.

Saadet toetab Tartu Regiooni Energiaagentuur.

Veel

Äripäeva raadio
Äripäeva raadiohttps://www.aripaev.ee/raadio
Eesti juhtiva majanduslehe raadio, kus teemaks päevakajalised majandus- ja poliitikateemad ning praktilised soovitused nii isikliku, ettevõtte edu kui rikkuse kasvatamiseks.

Populaarsed

Hiljutised