03.09.20 Autojutud: Eestis on tehtud hulganisti vormeleid ja isegi hübriidauto

JAGA:


Kas teadsite, et Eesti on tootnud suurusjärkude võrra rohkem vormeleid kui Ferrari? Aga seda, et juba 1970. aastal valmis Tallinnas hübriidauto lootusega hakata selliseid siinmail tootma?

Eestis pole kunagi valmistatud seeriaviisiliselt sõiduautosid, küll aga hulgaliselt eriotstarbelisi sõidukeid. Ühtlasi on siin sündinud ja surnud mitu projekti, mis panevad mõtlema – olnuks vaid rohkem õnne ja õnnestumist … Rääkimata kohalikest osavnäppudest, kes on suutnud pehmelt öeldes piiratud võimaluste juures ehitada käsitööna ainulaadseid neljarattalisi.

Kõigest sellest vesteldakse seekordses „Autojuttude“ saates. Karl-Eduard Salumäe külaliseks on MOMU mootorispordimuuseumi looja ning autode müügi- ja teenindusettevõtete Eesti liidu tegevjuht Arno Sillat, kes suudab rääkida peast väga paljust sellest, mida Eesti autonduse ajalugu sisaldab.

Veel

Äripäeva raadio
Äripäeva raadiohttps://www.aripaev.ee/raadio
Eesti juhtiva majanduslehe raadio, kus teemaks päevakajalised majandus- ja poliitikateemad ning praktilised soovitused nii isikliku, ettevõtte edu kui rikkuse kasvatamiseks.

Hiljutised